Negeri Terbaik untuk Baki Kehidupan Kerja - Peringkat Definitif Semua 50 Negara

Sebagai pemilik perniagaan kecil, anda memahami bahawa masa adalah wang. Sehingga tahap tertentu, lebih banyak jam anda bekerja, semakin banyak pendapatan yang dapat anda hasilkan. Walau bagaimanapun, meletakkan terlalu banyak jam ke dalam perniagaan anda datang dengan mengorbankan masa lapang dan tidur. Anda boleh membuat lebih banyak wang, tetapi anda juga boleh mengalami akibat daripada masalah pembakaran dan masalah kesihatan yang serius. Keseimbangan kehidupan kerja adalah kunci untuk mengekalkan kejayaan jangka panjang kerana anda secara berkesan boleh membahagikan masa anda antara aktiviti berkaitan kerjaya dan gaya hidup.

Walaupun keseimbangan kehidupan kerja adalah sebahagian besarnya matlamat gaya hidup peribadi, terdapat keadaan yang persekitarannya memudahkan anda untuk mencapai keseimbangan kehidupan kerja. Kami mengumpulkan data yang tersedia secara awam dari sumber seperti Biro Statistik Buruh, Biro Banci, dan Gallup. Kami kemudian menganalisis data untuk setiap negeri untuk menyusun kedudukan definitif negeri terbaik untuk keseimbangan kehidupan kerja.

Untuk menarafkan setiap negeri, kami memilih lapan kategori yang secara signifikan mempengaruhi persekitaran negeri dan bagaimana ia memudahkan baki kehidupan kerja:

  • Penilaian Penduduk terhadap Kualiti Kehidupan
  • Indeks Kesejahteraan
  • Keyakinan Ekonomi Penduduk
  • Purata Waktu Kerja Seminggu
  • Purata Pendapatan Seminggu
  • Masa Berjaga-jaga Maksud untuk Kerja
  • Kos sara hidup
  • Peratus Penduduk yang Rasa Aktif dan Produktif

Baca terus untuk melihat negeri mana yang menjadi 10 teratas. Kami juga menyenaraikan kedudukan definitif kami dari semua 50 negeri di bawah.

North Star State adalah negeri terbaik untuk keseimbangan kehidupan kerja selepas menyenaraikan 10 kedudukan teratas dalam lima kategori. Minnesota mencatat kualiti hidup ketiga tertinggi di negara ini. Lebih-lebih lagi, penduduk negeri ini agak yakin dalam ekonomi. Mereka menjaringkan satu -1 untuk keyakinan ekonomi, meletakkan mereka keenam dalam kategori itu, manakala purata nasional ialah -10. Juga, kesejahteraan keseluruhan Minnesotans adalah salah satu yang tertinggi di negara ini, dengan skor 63.2, cukup untuk tempat kelapan dalam kategori itu.

Best City for Work Life Balance: Eagan

Pekan pertanian Eagan yang kecil sekali telah berkembang menjadi pusat komersial. Dengan populasi 66,428, Eagan Minnesota mempunyai banyak tawaran kepada usahawan mencari keseimbangan kehidupan kerja. Harga rumah median di bandar berjumlah $ 283,500, dan Zillow meramalkan pertumbuhan berterusan dalam tahun-tahun akan datang. Pekerjaan dijangka berkembang sebanyak 3.8 peratus yang jauh lebih tinggi daripada purata negara sebanyak 0.7 peratus setiap tahun. Selain itu, masa perjalanan purata untuk ke tempat kerja ialah 22.5 minit. Penduduk Eagan juga menikmati 196 hari cerah setahun!

Hawaii adalah runner-up kami untuk keadaan terbaik untuk keseimbangan kehidupan kerja dengan persembahan luar biasa dalam lima kategori. Kualiti hidup di Hawaii tidak ada yang kedua (tidak menghairankan di sana!). Seolah-olah itu tidak mencukupi, negeri itu datang kedua dalam purata jam kerja setiap minggu, mencatatkan masa 32.7 jam. Selain itu, Hawaii adalah antara yang paling yakin tentang ekonomi, kedudukan kedua dalam kategori itu. Jadi kenapa Hawaii tidak mendakwa tempat teratas? Ia adalah negeri paling mahal di negara ini untuk tinggal.

Kota Terbaik untuk Baki Kehidupan Kerja: Honolulu

Honolulu adalah salah satu destinasi percutian teratas di negara ini. Pantai yang indah menawarkan aktiviti mengepam adrenalin seperti melayari, parasailing, dan ski air. Usahawan boleh melakukan perniagaan dengan majikan tertinggi di bandar dalam industri perkilangan, penyelidikan, dan pertahanan. Jika anda ingin mengembangkan, tidak sukar bagi anda untuk mencari bakat kerana 34.4 peratus daripada penduduk adalah graduan kolej. Juga, matahari bersinar di Honolulu 275 hari setahun.

Negeri Centennial selesai ketiga selepas ranking dalam 10 teratas dalam empat kategori. 71.2 peratus daripada penduduk Colorado berasa aktif dan produktif setiap hari untuk masuk ke nombor empat. Selain itu, mereka mempunyai skor kesejahteraan tertinggi pada 63.5 untuk penamat tempat kelima. Juga, mereka tidak merasakan yang buruk tentang ekonomi-mereka berada di kedudukan lapan untuk keyakinan ekonomi.

Best City for Work Life Balance: Boulder

Dengan kadar pencapaian kolej sebanyak 60.6 peratus, tidak ada kekurangan bakat di Boulder. Tenaga kerja yang berpendidikan tinggi adalah salah satu sebab mengapa pertumbuhan pekerjaan di bandar berjumlah 2.6 peratus pada 2016. Juga, perjalanan ke tempat kerja adalah mudah kerana hanya mengambil masa 17 minit pekerja rata-rata untuk berulang-alik ke dan dari tempat kerja. Jika anda tidak sibuk menjalankan perniagaan anda, terdapat banyak aktiviti luar di bandar, termasuk mendaki gunung dan mendaki gunung. Anda boleh menikmati aktiviti-aktiviti ini dalam kebanyakan hari sepanjang tahun sebagai penduduk Boulder menikmati 245 hari langit yang jelas setiap tahun.

Nebraska mengambil tempat keempat dalam kedudukan kami, yang digerakkan oleh persembahan yang kuat dalam tiga kategori. The Cornhusker State terikat dengan Colorado dalam kategori aktif dan produktif perasaan untuk tempat keempat. Di samping itu, bermakna masa perjalanan adalah salah satu yang terpendek di negara ini. Ramai Nebraskans dapat bekerja dalam masa lebih dari 18 minit untuk menduduki tempat keenam dalam kategori itu. Kualiti hidup juga merupakan salah satu yang terbaik kerana kedudukannya adalah nombor 10 dalam kategori itu.

Best City for Work Life Balance: Omaha

Ekonomi teguh bandar, harga hartanah yang berpatutan dan budaya yang pelbagai menjadikannya tempat yang ideal untuk usahawan mencari keseimbangan kehidupan kerja di Nebraska. Ekonomi bandar ini disokong oleh syarikat Fortune 500, dan perniagaan dalam industri perbankan, penjagaan kesihatan dan teknologi memberi para usahawan banyak peluang untuk mencari niche. Nilai rumah median di Omaha adalah $ 156,600, yang mana jauh di bawah nilai rumah median kebangsaan sebanyak $ 202,700. Selepas bekerja, pemilik perniagaan kecil boleh berehat dan menikmati pemandangan jazz Omaha.

Green Mountain State membentangkan separuh pertama senarai kami dengan kedudukan dalam 10 teratas dalam lima kategori. 76.7 peratus daripada penduduk negeri mendakwa merasa aktif dan produktif, yang merupakan peratusan tertinggi di negara ini. Penduduk juga menikmati kualiti kehidupan yang cemerlang kerana negeri itu menduduki tempat kedua dalam metrik ini. Selain itu, kesejahteraan mereka adalah salah satu yang tertinggi di negara ini dengan skor 63.5 untuk penamat tempat kelima.

Best City for Work Life Balance: Burlington

Burlington, bandar pertama yang menjalankan 100 peratus ke atas tenaga boleh diperbaharui, adalah tempat terbaik untuk keseimbangan kehidupan kerja di Vermont. Penduduk Burlington menikmati pendapatan isi rumah median $ 62,583, yang lebih tinggi daripada pendapatan isi rumah median negara sebesar $ 59,039. Jika anda memulakan perniagaan di bandar ini, bakat akan menjadi paling kurang kebimbangan anda kerana 43.4 peratus penduduk Burlington memiliki ijazah kolej. Apabila terharu dengan kerja, anda boleh meniup di Lake Champlain yang merupakan rumah kepada pantai berpasir yang indah, laluan mendaki, dan hutan.

North Dakota memulakan separuh kedua senarai kami, terima kasih kepada kedudukan cemerlang dalam tiga kategori. Penduduk negeri Peace Garden mempunyai beberapa masa perjalanan singkat di negara ini. Mereka mengembara lebih dari 17 minit setiap hari untuk mendapatkan tempat ketiga. Mereka juga mempunyai kualiti hidup keempat tertinggi di negara ini. Mungkin akibatnya, 71 peratus penduduk North Dakota merasa aktif dan produktif, untuk tempat keenam dalam kategori itu.

Kota Terbaik untuk Baki Kehidupan Kerja: Fargo

Fargo adalah bandar terbaik untuk keseimbangan kehidupan kerja di negeri ini dengan budaya kaya, kadar pertumbuhan pekerjaan yang baik, dan tenaga buruh yang berpendidikan tinggi. Pusat komersial tenggara North Dakota adalah rumah kepada banyak galeri dan muzium, dengan istana teater untuk boot. Bandar ini berada di tempat ke-13 di Tempat Usaha Kecil dan Kerjaya Terbaik. Bandar ini juga terkenal dengan tenaga kerja yang kuat-34.5 peratus penduduknya telah memperoleh ijazah kolej.

Dengan persembahan yang mengagumkan dalam empat kategori, Bay State masuk dalam angka tujuh keseluruhan untuk keseimbangan kehidupan kerja terbaik. Apabila ia datang kepada keyakinan ekonomi, penduduk Massachusetts merasakan yang paling positif berbanding dengan negeri-negeri lain. Mereka juga menjana pendapatan purata tertinggi setiap minggu pada $ 1,043 untuk masuk pada nombor dua. Di samping itu, mereka juga mempunyai purata jam kerja ketujuh terendah setiap minggu pada 33.4 jam.

Best City for Work Life Balance: Cambridge

Rumah ke dua universiti terkenal di dunia, Universiti Harvard dan Institut Teknologi Massachusetts, Cambridge adalah bandar terbaik untuk keseimbangan kehidupan kerja di Boston untuk tarikan yang pelbagai, pendapatan isi rumah median yang tinggi, dan kolam buruh yang berpendidikan tinggi. Bandar ini menawarkan taman-taman yang pelbagai dan tarikan semula jadi bersama-sama dengan restoran-restoran terkemuka dan kehidupan malam yang meriah. Pendapatan isi rumah median adalah $ 79,416, yang jauh lebih tinggi daripada pendapatan median negara. Lebih-lebih lagi, hampir separuh daripada penduduk bandar ini telah mendapat ijazah kolej, menjadikannya mudah bagi para usahawan untuk mencari bakat yang berkualiti.

Negeri Hawkeye di nombor lapan, disokong oleh empat kemasan 15 teratas. Ia hanya memerlukan banyak Iowans 19 minit untuk pergi ke tempat kerja, menghasilkan peringkat ketujuh dalam kategori itu. Kualiti hidup di negeri ini agak tinggi kerana ia berada di tangga kesembilan untuk metrik ini. Dari segi keyakinan ekonomi, negeri mencatat -7, meletakkannya di nombor 11 dalam kategori itu.

Best City for Work Life Balance: Des Moines

Adegan kebudayaan yang mekar, pasaran perumahan kos efektif, dan pendapatan isi rumah median yang tinggi menjadikan Des Moines sebagai bandar terbaik untuk keseimbangan kehidupan kerja di Iowa. Bandar ini menjadi tuan rumah kepada Festival Seni Des Moines dan Festival Makanan Sedunia, acara-acara terkemuka di peringkat antarabangsa yang diadakan setiap tahun. Selain itu, nilai rumah median di Des Moines, $ 121,800, adalah jauh di bawah nilai rumah median kebangsaan, menjadikannya lebih mudah untuk membeli rumah. Di samping itu, penduduk bandar menikmati salah satu pendapatan isi rumah median tertinggi di negara ini pada $ 67,925. Ada banyak wang untuk dikunjungi, dan usahawan boleh memanfaatkannya.

Menyelesaikan dengan baik dalam lima kategori, Treasure State muncul dalam jumlah sembilan keseluruhan. Penduduk di Montana menikmati salah satu jam kerja paling singkat setiap minggu, pada 32.8 jam, untuk menduduki tempat ketiga untuk metrik itu. Di samping itu, masa perjalanan adalah keempat paling rendah di seluruh negara, dengan ramai penduduk di negeri ini menghabiskan masa hanya 17,5 minit untuk pergi ke dan dari tempat kerja. Terakhir, kualiti hidup di Montana adalah salah satu yang terbaik di negara ini, yang akan datang dalam kelapan.

Best City for Work Life Balance: Missoula

Garden City adalah bandar terbaik untuk keseimbangan kehidupan kerja di Montana dengan luar rumah yang luar biasa, kadar pencapaian kolej yang tinggi, dan pertumbuhan pekerjaan yang luar biasa. Di Missoula, para usahawan boleh menghabiskan masa lapang memancing, bermain ski, mendaki, dan snowboarding. Apabila mencari bakat yang berkualiti, pemilik perniagaan kecil akan merasa senang untuk mempekerjakan pekerja yang berpendidikan kerana 43 peratus penduduk bandar mempunyai ijazah kolej. Juga, pekerjaan berkembang lebih cepat daripada kadar kebangsaan pada 1.7 peratus.

10. Dakota Selatan

Menutup sepuluh teratas kami ialah Gunung Rushmore State, dengan persembahan yang baik dalam tiga kategori. Ramai warga South Dakota menghabiskan masa hanya 16.6 minit untuk berulang-alik ke dan dari tempat kerja, yang paling singkat di negara ini. Di samping itu, keseluruhan kesejahteraan di negeri ini pepejal dengan skor indeks 63.7 untuk kedudukan ketiga. Kualiti hidup juga layak, meletakkan ke-14 dalam kategori.

Kota Terbaik untuk Baki Kehidupan Kerja: Sioux Falls

Sioux Falls adalah bandar terbaik untuk keseimbangan kehidupan kerja di South Dakota dengan pendapatan isi rumah median yang tinggi, pasaran perumahan yang mampu dimiliki, dan masa perjalanan singkat. Penduduk bandar menikmati lebih tinggi daripada pendapatan isi rumah median negara pada $ 61,871. Dengan pendapatan boleh guna yang lebih tinggi memudahkan para usahawan menjual produk atau perkhidmatan mereka. Di samping itu, Zillow nilai rumah Sioux Falls pada $ 167,200 dan harga projek berkembang sebanyak tiga peratus pada tahun-tahun akan datang. Akhirnya, pekerja menghabiskan masa hanya 16.3 minit untuk sampai ke dan dari tempat kerja.

KedudukanNegeriKedudukan Kualiti Hidup (bilangan yang lebih rendah lebih baik)Purata Waktu Kerja / MingguPurata Pendapatan / MingguPurata Waktu Berjalan Kerja (min)
1Minnesota334$921.7423.5
2Hawaii132.7$830.9127.4
3Colorado1433.5$906.5125
4Nebraska1033.8$776.7218.6
5Vermont233.4$812.9623.1
6Utara Dakota434.4$886.8317.4
7Massachusetts1033.4$1,043.0829.6
8Iowa934.5$801.0919
9Montana832.8$734.3917.5
10Dakota Selatan1434$726.5816.6
11Utah2034.7$847.3721.6
12Wyoming1633.2$772.5616.9
13Alaska2234.4$970.4218
14Arizona3134.3$822.8625.3
15Washington534.6$1,048.7327.8
16New Hampshire633.8$869.3426.9
17Oregon1234.1$842.9523.9
18Wisconsin2433.5$805.0121.9
19Maine733.9$754.2823.9
20California2134.4$993.4729.4
21Florida2434$792.5427.4
22Idaho1832.9$736.6320.9
23Jersi baru1334.1$958.5531.7
24Texas3735.7$877.8626.5
25Virginia1734.9$941.2528.5
26Kansas3533.8$773.0119.4
27Connecticut2333.6$1,022.4526.3
28New York1933.5$979.5433.4
29Pulau Rhode3132.7$849.8724.8
30Maryland2634.3$935.3632.8
31Georgia2834.8$851.5628.5
32North Carolina2834.3$802.6224.4
33Mexico baru4233.5$690.1021.9
34Michigan3334.3$826.2924.5
35Illinois2734.1$906.0428.9
36Pennsylvania3033.8$833.8526.9
37Missouri4633.4$753.1723.7
38Nevada3433.9$750.8924.1
39Delaware3733.2$809.7526.1
40Ohio4034.3$802.6223.4
41Carolina Selatan3634.5$762.8024.7
42Indiana4534.7$816.1423.6
43Arkansas4734.2$686.3921.2
44Tennessee4235.5$773.5525.1
45Mississippi4434.7$692.9624.3
46Oklahoma4835$770.7021.4
47Kentucky4135.1$746.2323.3
48Alabama5035.6$777.8624.6
49Louisiana4935.1$795.0225
50Virginia Barat3935$732.5525.4
KedudukanNegeriRasa Aktif dan ProduktifSkor Indeks Kesejahteraan (nombor yang lebih tinggi adalah lebih baik)Keyakinan Ekonomi (jumlah yang lebih tinggi adalah lebih baik)Kos Hidup (jumlah yang lebih rendah lebih baik)
1Minnesota70.463.2-1100
2Hawaii71.865.21153
3Colorado71.263.5-5103
4Nebraska71.262.9-892
5Vermont76.763.5-19121
6Utara Dakota7162.8-1699
7Massachusetts67.6632131
8Iowa68.162.6-792
9Montana70.863.2-19101
10Dakota Selatan69.663.7-11100
11Utah69.662.8-995
12Wyoming7163-3397
13Alaska75.564-21130
14Arizona70.163.4-797
15Washington67.162.51108
16New Hampshire67.562.6-9112
17Oregon68.262.5-6132
18Wisconsin68.162.3-1097
19Maine69.663.6-17112
20California69.4631146
21Florida69.763.1-899
22Idaho64.762.7-1791
23Jersi baru69.962.5-9123
24Texas7163.1-991
25Virginia68.862.6-5102
26Kansas69.461.8-1590
27Connecticut69.361.7-12117
28New York66.461.8-7132
29Pulau Rhode64.861.3-4122
30Maryland68.7621127
31Georgia68.462.3-991
32North Carolina67.762.4-1295
33Mexico baru7062.6-1994
34Michigan66.461.4-1090
35Illinois68.561.6-1197
36Pennsylvania67.662.1-16102
37Missouri67.461.7-1790
38Nevada68.161.8-11105
39Delaware66.461.4-15102
40Ohio65.460.9-1692
41Carolina Selatan66.462.3-1699
42Indiana65.460.5-1491
43Arkansas6660.8-2387
44Tennessee6561.5-1889
45Mississippi65.761.3-2886
46Oklahoma6460.5-3290
47Kentucky6560.5-2293
48Alabama65.761-2491
49Louisiana65.861-2595
50Virginia Barat61.258.9-3896

Kami berasaskan ranking negara-negara terbaik untuk keseimbangan kehidupan kerja pada 8 metrik. Kami kemudian menganalisis data dan memberi berat berikut untuk setiap kategori berdasarkan kepentingan kategori:

1. Kualiti Hidup - 15 peratus

Metrik ini mengambil kira beberapa faktor mengenai perkhidmatan, sistem sokongan dan persekitaran di negeri ini, seperti penjagaan kesihatan, tarikan semula jadi (contohnya taman dan ruang hijau), dan kadar jenayah. Kami memberikan berat badan tertinggi kepada kategori ini kerana ini merupakan metrik utama yang memudahkan keupayaan usahawan untuk mengekalkan keseimbangan jangka hayat kerja jangka panjang.

2. Indeks Kesejahteraan - 15 peratus

Indeks kesejahteraan memberi tumpuan kepada pemboleh ubah yang memberi kesan kepada kesihatan diri, seperti tujuan, sokongan sosial, dan kesihatan kewangan. Kami juga memberikan berat badan tertinggi kepada kategori ini kerana sama seperti kategori Kualiti Hidup, Indeks Kesejahteraan merupakan gabungan metrik penting yang mempengaruhi kemampuan pemilik perniagaan kecil menikmati keseimbangan kehidupan kerja setiap hari.

3. Keyakinan Ekonomi - 15 peratus

Skor keyakinan ekonomi mencerminkan sama ada penduduk negara tertentu percaya bahawa keadaan ekonomi di negara ini bertambah baik atau merosot.

Kami memberi berat badan tertinggi kepada metrik ini juga kerana keyakinan terhadap ekonomi mempengaruhi banyak aspek menjalankan perniagaan kecil, termasuk pengembangan, pengambilan, pembelian inventori, dan sebagainya. Keputusan tersebut, sebaliknya, mempengaruhi berapa banyak masa yang dibelanjakan untuk perniagaan dan bagaimana banyak masa dibelanjakan untuk masa lapang dan rehat.

4. Purata Waktu Kerja / Minggu - 12.5 peratus

Metrik menunjukkan purata bilangan jam yang dikerjakan oleh penduduk negeri setiap minggu. Kami memasukkan metrik ini dalam analisis kami kerana pembalakan jam kerja yang lebih sedikit membolehkan anda meneruskan aktiviti lain, membantu anda mencapai dan mengekalkan keseimbangan kehidupan kerja.

5. Purata Pendapatan / Minggu - 12.5 peratus

Kategori ini mendedahkan purata pendapatan mingguan penduduk negeri. Kami memasukkan metrik ini dalam analisis kami kerana lebih banyak pendapatan yang anda miliki, lebih sedikit yang anda perlukan untuk bekerja dan masa lapang yang anda miliki. Di samping itu, penyelidikan menunjukkan bahawa mempunyai lebih banyak pendapatan boleh guna sehingga tahap tertentu mengurangkan tekanan dan meningkatkan kebahagiaan anda.

6. Masa Berjangkit Minima ke / dari Kerja - 12.5 peratus

Metrik menunjukkan masa perjalanan purata penduduk untuk sampai ke dan dari tempat kerja. Kami memutuskan untuk memasukkan metrik ini dalam kajian kami kerana setiap minit yang dihabiskan perjalanan adalah masa yang boleh dibelanjakan dalam aktiviti lain yang menyumbang kepada keseimbangan kehidupan kerja, seperti belajar, bekerja, membina hubungan sosial, dan sebagainya. Oleh itu, menyatakan di mana penduduk memerlukan lebih sedikit minit untuk pergi ke dan dari tempat kerja mendapat kedudukan yang lebih tinggi. Walau bagaimanapun, kami tidak memberikan berat badan yang tertinggi kerana perjalanan tidak selalu tertekan. Sebagai contoh, jika anda mengembara dengan kereta api atau bas, anda mempunyai masa untuk membaca atau mendengar audiobook yang baik.

7. Kos Hidup - 10 peratus

Kos hidup menunjukkan betapa mahal untuk hidup dalam keadaan. Penduduk negeri dengan kos sara hidup yang tinggi perlu bekerja keras untuk mengekalkan gaya hidup mereka. Ini menjadikan mereka sukar untuk mencapai dan mengekalkan keseimbangan kehidupan kerja dalam jangka panjang. Kami tidak menetapkan berat tertinggi untuk metrik ini kerana tahap pendapatan menyumbang kepada kos sara hidup yang tinggi. Sebagai contoh, jurujual di New York mungkin akan mendapat lebih daripada seorang jurujual yang melakukan perkara yang sama di Minnesota.

8. Rasa Aktif dan Produktif - 7.5 peratus

Metrik menunjukkan peratusan penduduk di negara yang mendakwa merasa aktif dan produktif setiap hari dalam tujuh hari yang lalu. Kami memberi berat badan terendah kepada kategori ini kerana merasa aktif dan produktif mungkin merupakan petunjuk keseimbangan kehidupan kerja, tetapi ia adalah ukuran subjektif yang mungkin berubah dari minggu ke minggu.

Kualiti hidup

Untuk metrik ini, kami bergantung kepada data yang disediakan oleh CNBC. Syarikat media menerbitkan The Best States to Live pada tahun 2017 kajian di mana kualiti hidup mengikut negeri disenaraikan mengikut kadar jenayah, penjagaan kesihatan dan kesihatan, tarikan, kualiti udara, dan keterangkuman. Negara-negara yang mempunyai kualiti kehidupan yang lebih tinggi mendapat kedudukan yang lebih tinggi.

Indeks Kesejahteraan

Untuk kategori ini, Indeks Kesejahteraan Gallup 2016 adalah sumber data kami.

Indeks ini berdasarkan kepada yang berikut:

  • Tujuan - perasaan bermotivasi untuk mencapai matlamat dan menyukai apa yang anda lakukan setiap hari
  • Sosial - dikelilingi oleh hubungan penyayang dan sokongan
  • Kewangan - mengendalikan kewangan anda untuk mengurangkan tekanan dan meningkatkan keselamatan
  • Komuniti - berasa selamat dan selamat dalam komuniti anda
  • Fizikal - mempunyai tenaga yang cukup untuk bekerja dan mempunyai kesihatan yang baik

Negeri dengan skor Indeks Kesejahteraan yang lebih tinggi telah diberikan kedudukan yang lebih tinggi.

Keyakinan Ekonomi - 15 peratus

Kami menggunakan data 2016 yang disediakan oleh State of Gallup. Purata kebangsaan bagi metrik ini ialah -10 dengan keadaan mencatat antara julat 2 dan -38. Negeri dengan skor yang lebih tinggi mendapat ranking yang lebih tinggi.

Purata Waktu Kerja / Minggu

Kami memperoleh 2016 data untuk kategori ini daripada Biro Statistik Buruh. Negeri di mana penduduk bekerja kurang jam menerima kedudukan yang lebih tinggi.

Masa Berjaga-jaga Maksud untuk Kerja

Untuk metrik ini, kami menggunakan data dari Suruhanjaya Komuniti Amerika Biro Banci 2016. Negara di mana penduduk mengembara lebih sedikit minit untuk sampai ke dan dari tempat kerja menerima kedudukan yang lebih tinggi.

Kos sara hidup

Untuk kategori ini, kami bergantung pada data yang disediakan oleh Pusat Penyelidikan dan Maklumat Ekonomi Missouri (MERIC). MERIC purata kos runcit, perumahan, utiliti, pengangkutan, penjagaan kesihatan, dan produk dan perkhidmatan lain di setiap negeri. Purata kebangsaan adalah 100 dan menyatakan bahawa skor lebih rendah daripada yang menerima ranking yang lebih tinggi. Kami menggunakan data suku tahun kedua 2017 untuk analisis kami.

Rasa Aktif dan Produktif

State of Gallup Negara 2016 adalah sumber data kami untuk kategori ini. Negara-negara di mana peratusan yang lebih tinggi penduduk yang melaporkan perasaan aktif dan produktif dalam tujuh hari yang lalu telah diberikan kedudukan yang lebih tinggi.

Dengan pengecualian Hawaii dan beberapa negara pantai timur, negara-negara barat daya adalah negeri yang terbaik untuk keseimbangan kehidupan kerja, dengan Minnesota mengamankan nombor satu tempat. Trend ini dapat diperhatikan sehingga tempat ke-25-separuh teratas kedudukan kami didominasi oleh kebanyakan negara-negara barat dan barat. Sebaliknya, bahagian bawah kebanyakannya diduduki oleh negara-negara timur.

Apakah pendapat anda mengenai hasil penyelidikan kami di negeri-negeri terbaik untuk keseimbangan kehidupan kerja? Di manakah perniagaan anda terletak, dan bagaimana anda mengekalkan keseimbangan kehidupan kerja? Jangan ragu untuk berkongsi ulasan anda di bawah.

Tonton video itu: Abdul Hamid 14 Subtitle Indonesia (Oktober 2019).

Loading...